مقالات

20
نکاتی درباره مصرف شوینده‌ها
چکیده: در هنگام مسمومیت با مواد شیمیایی چه باید کرد دبیر ستاد مرکزی اطلاع‌رسانی داروها و سموم سازمان غذا و دارو با اشاره به آغاز نظافت و شستشوی خانه‌ها پیش از شروع تعطیلات نوروز، نسبت به استفاده نابه‌جا و بدون آگاهی از مواد شوینده و پاک‌کننده شیمیایی هشدار داد. به‌گزارش سلامت نیوز؛ دبیر ستاد مرکزی اطلاع‌رسانی داروها و سموم س... ادامه »
20
سال آینده ایران یک درجه گرم تر می شود
چکیده: سال آبی 94 خیلی خوب آغاز شد. بارش های بی نظیر پاییز خصوصا آبان ماه این نوید را می داد که تا پایان سال بارندگی ها ادامه پیدا کند و وضعیت کشور را از لحاظ خشکسالی بهبود بخشد. اما این اتفاق در دی و بهمن نیفتاد و بارندگی ها به شکل ناراحت کننده ای کاهش داشت.این پایین بودن میزان بارش فرضیه وارد شدن کشور به دوره ترسالی را تا حدودی رد کرد. در همین رابطه و ا... ادامه »
20
تشکیل 800 گشت بازرسی منابع آب در سراسر کشور
چکیده: افت بیش از حد سطح سفره‌ آب‌های زیرزمینی، زمینه پیشروی آب شور را فراهم کرده‌است. شورابه‌های استخراج شده از زیر زمین که با استفاده از پمپ‌های آب از اعماق 120 متری به سطح مزرعه می‌رسند، راندمان تولید در بخش کشاورزی را به‌شدت کم کرده‌است. این آب‌ها خاک را شور می‌کنند و امکان ادامه تولید و حیات در مناطق ... ادامه »
20
خانه تکانی در داروخانه خانگی
چکیده: انواع کیسه و جعبه های دارویی از قرص های رنگارنگ گرفته تا سرنگ های بدون استفاده به مقدار کم یا زیاد در هر خانه ای یافت می شود و اکنون در آستانه نوروز به ویژه خانم های خانه دار هنگام خانه تکانی بهتر است به خانه تکانی داروها هم توجه کنن. به گزارش ایرنا، عوامل زیادی وجود دارد که داروها در خانه های ایرانی به مدت طولانی ذخیره شود زیرا ایرانی ها برای هر ب... ادامه »
20
ویروس زیکا
چکیده: شکیب الحق کارشناس ارشد میکروبیولوژی پزشکی از دانشگاه ناتینگهام انگلستان وعضو انجمن بیماری های ویروسی خطرناک و نوپدید در تشریح ویروس جدید زیکا گفت : اخیرا سازمان جهانی بهداشت گسترش ویروس زیکا را به عنوان وضعیت اضطراری بهداشت عمومی اعلام کرده است و نگرانی هایی را نیز در بین مردم پیرامون اختلال در تولد نوزادان به وجود آورده است. الحق افزود : بر اساس ت... ادامه »
20
اعداد مرگ و زندگی
چکیده: نگاهی به آخرین برگه آزمایش‌تان بیندازید. چه اعدادی را می‌بینید؟ اصلا می‌دانید این اعداد چه رازهایی را در‌مورد سلامت شما فاش می‌کنند؟ سال‌هاست پژوهشگران درمورد این ارقام تحقیق می‌کنند و در بررسی‌های مختلف توانسته‌اند اعدادی که می‌توانند مرز میان سلامت و ناخوشی را روشن کنند، تعیین کنند. از نظر آنها از... ادامه »
20
دلایل رانش زمین در لواسان
چکیده: جاده کلگدر (اسدلک قدیم) که پیشینه ای 500 ساله دارد و مردم از قدیم‌الایام از این محور رفت و آمد می‌کردند در روزهای گذشته رانش داشته است. این جاده مسیر ارتباطی روستاهای رسنان، پورزند و کلگدر به پردیس است، جاده‌ای که چند هفته‌ای است در انسداد کامل به سر می‌بردبه گزارش سلامت نیوز، روزنامه دنیای اقتصاد نوشت: رانش محور جاجرود به ... ادامه »
20
165 سفره آب زیر زمینی در معرض خطر
چکیده: حکایت رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست از وضع بحرانی دشت‌ها و منابع زیرزمینی آب «١٦٥ سفره آب زیرزمینی در معرض خطر است.» پس از خبرهای نگران‌کننده از وضع تالاب‌ها و آمارهایی که می‌گفتند، وضع ٧٠ تا ٧٥‌درصد تالاب‌های کشور بحرانی است یا در معرض خطر قرار دارد، حالا نوبت به سفره‌های آب زمینی رسیده تا خطوط ق... ادامه »
20
اعتیاد به کار
چکیده: اعتیاد به کار» (Workaholism) درباره کسانی تعریف می‌شود که حداقل 50 ساعت در هفته کار می‌کنند، این کار به اندازه اعتیاد به مصرف‌ موادمخدر یا الکل می‌تواند مخرب روح و جسم باشد و سلامت‌شان را در معرض خطر قرار دهد و در نهایت باعث از دست رفتن این سلامت شود. به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه فرصت امروز، اغلب ما در مصاحبه... ادامه »
14
تعریف HSE
چکیده: بهداشت و ایمنی از سال ۱۸۸۵ با هم مطرح شده اند و هر جا که ایمنی مطرح شده است سخن از بهداشت و محیط نیز به میان آمده است. مباحث ایمنی بعد از انقلاب صنعتی به دلایل افزایش آمار مرگ کارگران مطرح گردید. مسائل محیط زیست نیز بعد از انقلاب صنعتی به وجود آمد و به شکل حادی مطرح گردید. همچنین به دلیل شرایط و سنگینی کار درمعادن زغال سنگ و افزایش بیماری های ناشی ... ادامه »
صفحه 2 از 3اولين   قبلي   1  [2]  3  بعدي   آخرين   

پانل تغییر سبک

رنگ اصلی را انتخاب نمایید

تغییر رنگ و اندازه پوسته

کامپیوتر تبلت موبایل