اخبار

05
چکیده: به اعتقاد برخی کارشناسان، فراگیری فیلترشکن‌های ناشناس، موجب توسعه بدافزارها شده و همین موضوع نیازمند مقابله با گسترش استفاده از این ابزار است؛ از سوی دیگر مسدود کردن پورت‌های وی‌پی‌ان، اختلال زیادی در ارتباط شرکت‌های آی‌تی ایجاد می‌کند.  پس از فیلتر شدن پیام‌رسان خارجی تلگرام، اگرچه دسترسی ب... ادامه »
23
چکیده: به گزارش روابط عمومی مرکز مدیریت راهبردی افتای ریاست جمهوری به نقل از Trend Micro ، تعدادی برنامه مخرب در Google Play موجود است که خود را به عنوان ابزارهای امنیتی معرفی می کنند؛ در حالیکه در باطن خود اهداف مخربی را دنبال می کنند. این برنامه های کاربردی که تعداد آن ها ۳۶ عدد است، خود را با نام هایی مشابه اسامی زیر معرفی و تبلیغ می کنند: &n... ادامه »
18
فرو نشست دشت‌ها
چکیده: فرونشست دشت‌ها در نتیجه برداشت بی‌رویه از آب‌های زیرزمینی ایجاد می‌شود. وضعیتی که اکنون در بسیاری از نقاط استان‌های کشور دیده می‌شود. کارشناسان می‌گویند اینها دشت‌هایی با بیلان منفی آب هستند. یعنی میزان بارش و روان‌آب‌های سطحی به صورت منابع ورودی آب به یک منطقه از میزان برداشت آب کمتر است. به زبا... ادامه »
26
 اولین روز کنفرانس بین‌المللی مدیریت جامع بحران به پایان رسید
چکیده: اولین روز کنفرانس بین‌المللی مدیریت جامع بحران با تلاوت کلام‌الله مجید و پخش سرود جمهوری اسلامی ایران، از ساعت 9:00 صبح آغاز گردید. دکتر علی عسگری سخنرانی افتتاحیه را ایراد نموده و ضمن معرفی، گزارش علمی کنفرانس را ارائه دادند. برنامه‌های دیگر ارائه‌شده در کنفرانس عبارت بود از: ارائه و معرفی سیستم اعلام هشدار زودهنگام در کاهش ری... ادامه »
30
برگزاری كنفرانس مديريت جامع بحران با حضور اساتید برجسته بين‌المللي در محل وزارت نیرو
چکیده: با همکاری سازمان مدیریت بحران کشور؛ «كنفرانس بین‌المللی مديريت جامع بحران» طي روزهاي 26 و 27 بهمن‌ماه سال جاری در محل سالن همایش‌‌های اين وزارت نیرو و با حضور پروفسور والترآمان (رئيس مجمع جهاني ريسك)، خانم هانگ‌پام از دفتر استراتژي بين‌المللي كاهش بحران سازمان ملل متحد و پروفسور توربجون روندم از دانشگاه صنع... ادامه »
28
ذخیره انرژی آب دریا با دیوار شناور
چکیده: صدها هزار نفر از بزرگان کشورهای سراسر جهان در پاریس برای نجات سیاره زمین از تغییرات آب‌وهوایی آینده دور هم جمع شده‌اند و در این میان شرکت Waterstudio یک دیوار موج‌شکن شناور را برای مشکلات امروز زمین ارائه کرده است.   این دیوار موج‌شکن موسوم به "پارتنون" (Parthenon) نه تنها امواج را می شکند، بلکه انرژی بسیار زیادی به ا... ادامه »
28
اعلام وضعیت «فاجعه ملی» در فیلیپین
چکیده: باران‌های سنگین ناشی از دو توفان سهمگین که از هفته گذشته تاکنون فیلیپین را درنوردیده و تهدید ناشی از افزایش جاری شدن سیل، دولت این کشور را وادار به اعلام وضعیت 'فاجعه ملی' کرد. 'بنیگنو آکینو' رئیس‌جمهور فیلیپین شب گذشته در این کشور جنوب شرق آسیا پس‌ازآن که توفان 'ملور' یا 'نونا' فیلیپین را درنوردید و ورود توفان 'اونیوک'، وضعیت ... ادامه »
25
برگزاری اولین اجلاس ملی ساختمان با رویکرد پدافند غیرعامل و HSE
چکیده: بر اساس مجوز شماره 3/3581 مورخ 94/7/13 مرکز آموزش مدیریت دولتی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، اولین اجلاس ملی «صنعت ساختمان با رویکرد پدافند غیرعامل و HSE» با حضور و حمایت سازمان پدافند غیرعامل کشور و به میزبانی پردیس شریف، 29 دیماه سال جاری در محل دانشگاه تهران برگزار می‌گردد. برای ثبت نا... ادامه »

پانل تغییر سبک

رنگ اصلی را انتخاب نمایید

تغییر رنگ و اندازه پوسته

کامپیوتر تبلت موبایل